Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA > Hnutí STONOŽKA > Co to je?

Hnutí Na vlastních nohou – STONOŽKA

Základní škola v Dolním Bukovsku patří mezi tzv.“stonožkové školy“už od roku 1996. V prvních letech naše práce pro Stonožku spočívala především v tom, že žáci malovali vánoční přáníčka. Peníze získané jejich prodejem putovaly na dětská oddělení českých nemocnic k zakoupení drahých přístrojů. Děti pomohly také finanční sbírkou svým kamarádům v oblastech postižených povodněmi na Moravě a v Čechách.
Později se činnost hnutí rozšířila i pro děti z dalších zemí. Konkrétní pomoc už takto směřovala např. do zemí bývalé Jugoslávie, do Iráku, Thajska apod.
Poslední větší akcí, která se nám ve škole vydařila, byl STONOŽKOVÝ TÝDEN v závěru roku 2005. Jeho smyslem byl prodej vánočních dárků, které děti společně s učitelkami ve škole vytvořily. Požádaly o pomoc také mnoho maminek. Výsledkem byly moc pěkné výrobky, které děti prodávaly široké veřejnosti. Díky velkorysosti a štědrosti bukovských občanů se povedlo získat
18 600 Kč, které byly odeslány na konto STONOŽKY.
Krásnou odměnou pro děti bývá účast na předvánočním koncertu v pražském paláci LUCERNA, který Stonožka každý rok pořádá za účasti prezidentky hnutí paní Běly Jensenové a dalších významných přátel Stonožky.

O hnutí Na vlastních nohou se můžete podrobněji dočíst na internetové adrese: www.stonozka.org