Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Matematický Klokan

Matematický Klokan

18.3.2022

V pátek 18. 3. 2022 se naši žáci jako každý rok zapojili do mezinárodní soutěže Matematický Klokan. Jako obvykle měli hodinu na řešení úloh tří obtížností. Úlohy jsou vždy zaměřené zejména na logické uvažování a představivost, ale trénují i běžné počty, protože kalkulačky nejsou povoleny. Kategorie jsou společné vždy pro dvě třídy.

V nejmladší kategorii Cvrček společně soutěží druháci a třeťáci. Řeší 18 úloh a maximálně mohou získat 90 bodů. První tři místa letos obsadili pouze žáci 3. třídy.

1. Krampl Jan 66 3.
2. -3. Hrubá Kristýna 64 3.
2. -3. Kliková Ella 64 3.

V kategorii Klokánek soutěží společně čtvrťáci a páťáci. Řeší 24 úloh a maximálně mohou získat 120 bodů. Kromě prvního místa se na stupně vítězů probojovali žáci 4. třídy.

1. Pech Jiří 92 5.
2. Votřel Lukáš 79 4.
3. Vomáčková Kristýna 76 4.

Kategorie Benjamin je určená šesťákům a sedmákům, řeší také 24 úloh a maximálně mohou získat 120 bodů. I tady byli kromě prvního místa úspěšnější mladší žáci.

1. Ujková Karolína 85 7.
2. Zedková Klára 84 6.
3. Primová Simona 66 6.

Nejstarší kategorie pro základní školu je Kadet, ta je určená osmákům a deváťákům, řeší také 24 úloh a maximálně mohou získat 120 bodů. Letos v ní na naší škole soutěžili pouze žáci 9. třídy, žáci 8. třídy řešili ve stejné době MMO.

Pořadí Příjmení Jméno Body Třída
1. Ardamicová Aneta 68 9.
2.-3. Vacková Veronika 51 9.
2.-3. Vejvodová Veronika 51 9.

Gratulujeme nejen těm, kteří se umístili na stupních vítězů, ale všem, kteří zapojili hlavu a snažili se objevit mnohdy zapeklitá řešení.