Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Programování mBot2

Programování mBot2

15.6.2022

I ve středu 15. 6. do naší školy za podpory EUROPE DIRECT České Budějovice přijeli instruktoři ze ZonePi Education. Tentokrát si žáci 8. třídy užili programování robotů mBot2.

Nejprve se žáci dozvěděli, co všechno robot dokáže a jaká jsou základní pravidla blokového programování. Pak se postupně snažili naprogramovat vypůjčeným robotům různé zvuky, barevné světelné efekty, základní pohyby a další funkce. Využívali různých senzorů, které robot má, takže byli připraveni na závěrečný poměrně náročný úkol - projet překážkovou dráhu. Programování žáky bavilo a ladili své programy s obrovským nasazením. Téměř všichni roboti tak dojeli do cíle a předvedli vítězný "taneček".

Moc děkujeme lektorům i společnosti EUROPE DIRECT, která nám workshop zprostředkovala a už se těšíme na podzim, kdy si vybereme výhru z DIGIdne - ještě jeden workshop od ZonePi.

workshop programování