Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Účast v okresním kole zeměpisné olympiády

Účast v okresním kole zeměpisné olympiády

22.2.2023

Do okresního kola zeměpisné olympiády vyrazili tři nominovaní žáci. Na každého ve své kategorii čekala výzva v podobě tří částí olympiády. Žáci měli prokázat své zeměpisné znalosti v testu za použití školního atlasu, dále didaktický test bez možností pomůcek a poslední část byla praktická část, ve které žáci měli kriticky přemýšlet na vybraným problémem jako např. požár v Českém Švýcarsku. Po náročném dopoledni se netrpělivě čekalo na výsledky. Konkurence byla velká, účastnili se také zástupci gymnázií.  Naši reprezentanti se sice v první desítce neumístili, přesto škole žádnou ostudu neudělali. Barbora Buštová obsadila 19. místo z 21 v kategorii A, Stanislav Klika obsadil 14. místo z 21 v kategorii B a Kryštof Kubal byl 12. z 19. Všem účastníkům moc děkujeme.