Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > V Praze bylo blaze - výlet 3. třídy

V Praze bylo blaze - výlet 3. třídyDatum konání:
3.6.2024

V PRAZE BYLO BLAZE…

 

 

O tom jsme se přesvědčili na našem společném a dlouho plánovaném školním výletě.

3. června brzy ráno nás rodiče dopravili na vlakové nádraží do Veselí nad Lužnicí, neboť jsme zvolili jízdu vlakem. Pro některé děti to byl velký zážitek, protože tímto dopravním prostředkem cestovaly poprvé. Další premiérou byla pro některé i jízda metrem na stanici Vyšehrad. Zde začalo naše putování za nejznámějšími historickými památkami Prahy. Děti si mohly oživit poznatky, které doposud znaly pouze z přečtených pověstí.

Na Vyšehradě jsme obdivovali krásný kostel a hradby s nádhernými výhledy. Tam jsme si připomněli pověst o Horymírovi a došlo i na zpěv známé písničky J. Uhlíře a Z. Svěráka – Horymír.

Krásnou procházkou po náplavce kolem řeky Vltavy jsme došli až na Karlův most, kde na nás čekal předem objednaný program s názvem „Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě“. Děti se s nadšením zapojily, sbíraly dukátky a zábavnou formou získaly nové informace o této historické části Prahy.

Po nezbytném občerstvení v „MEKÁČI“ jsme jen taktak doběhli na Staroměstské náměstí, abychom v 16 hodin stihli orloj v plné kráse.

Malebnými uličkami jsme došli až na Václavské náměstí a po společné poslední fotce u sochy sv. Václava už zbýval jen kousek na vlakové nádraží, abychom se vydali na cestu domů.

Po celodenním putování jsme byli unaveni, ale plni krásných dojmů a nových zážitků.

 

V PRAZE BYLO BLAZE… O tom jsme se přesvědčili na našem společném a dlouho plánovaném školním výletě. 3. června brzy ráno nás rodiče dopravili na vlakové nádraží do Veselí nad Lužnicí, neboť jsme zvolili jízdu vlakem. Pro některé děti to byl velký zážitek, protože tímto dopravním prostředkem cestovaly poprvé. Další premiérou byla pro některé i jízda metrem na stanici Vyšehrad. Zde začalo naše putování za nejznámějšími historickými památkami Prahy. Děti si mohly oživit poznatky, které doposud znaly pouze z přečtených pověstí. Na Vyšehradě jsme obdivovali krásný kostel a hradby s nádhernými výhledy. Tam jsme si připomněli pověst o Horymírovi a došlo i na zpěv známé písničky J. Uhlíře a Z. Svěráka – Horymír. Krásnou procházkou po náplavce kolem řeky Vltavy jsme došli až na Karlův most, kde na nás čekal předem objednaný program s názvem „Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě“. Děti se s nadšením zapojily, sbíraly dukátky a zábavnou formou získaly nové informace o této historické části Prahy. Po nezbytném občerstvení v „MEKÁČI“ jsme jen taktak doběhli na Staroměstské náměstí, abychom v 16 hodin stihli orloj v plné kráse. Malebnými uličkami jsme došli až na Václavské náměstí a po společné poslední fotce u sochy sv. Václava už zbýval jen kousek na vlakové nádraží, abychom se vydali na cestu domů. Po celodenním putování jsme byli unaveni, ale plni krásných dojmů a nových zážitků.
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha
Výlet Praha