Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Besedy s odborníky

Besedy s odborníky

30.3.2023

Toto pololetí jsme se rozhodli uspořádat cyklus besed na téma Beseda s odborníkem.

Jako první k nám zavítal p. Bořuta, který řadu let pracuje na JETE. Jelikož žáci 8. a 9. třídy mají povědomí z virtuálních prohlídek JETE, tak se celá beseda zaměřila spíše na doplňující informace a hlavně zodpovězení dotazů, které si žáci připravili.

Pan Bořuta nám přinesl ukázat lopatku z turbíny, pustil nám časosběrné video týkající se výměny turbíny a pomalu se přesunul k dotazům. Ty se týkaly např. jaké školy jsou potřeba pro práci operátora JETE, jak dlouhé jsou směny a jak fungují, jaké jsou nejčastější závady, jak a odkud se odváží jaderné palivo, atd.

Tato beseda byla velmi inspirativní a děkujeme panu Bořutovi za příjemně strávený čas.