Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Virtuálně v elektrárně

Virtuálně v elektrárně

12.1.2022

“Virtuálně v elektrárně” – on-line výlet s 8. třídou do Temelína

Již podruhé jsme využili nabídku virtuálního programu Infocentra JE Temelín – “Virtuálně v elektrárně”. Dříve (před Covidem) bývalo zvykem, že jsme s 8. a 9. třídou jezdívali na exkurzi do JE Temelín. Proto jsme rádi, že jsme opět mohli využít tento ojedinělý alternativní program.

12. 1. 2022 jsme se společně s 8. třídou připojili k on-line výuce, kterou kvalifikovaně vedli dva průvodci. Postupně nás provedli všemi sektory jaderné elektrárny a s pomocí různých interaktivních prvků vysvětlili základní principy výroby elektrické energie. Vstoupili jsme i do nejstřeženějších prostor a viděli jsme, jak se mění palivové články v jaderném reaktoru, jak se řídí jaderná reakce a jak se ukládají použité články.

Na závěr si žáci zasoutěžili o ceny. V soutěži se prosadila Anežka Karbanová a od společnosti ČEZ dostala jako odměnu plyšáka Joulinku, tašku a doplňky k výbavě kola.