Úvod > Základní škola > Důležitá sdělení ZŠ > Informace k mimořádným opatřením od 19. 2. 2022

Informace k mimořádným opatřením od 19. 2. 2022

19.2.2022

Od 19. 2. 2022 se již nebudou ve všech školách testovat žáci ani zaměstnanci.

1) Ruší se povinnost školy informovat KHS (krajská hygienická stanice) o pozitivním testu žáka.

2) Zákonní zástupci žáka již nejsou povinni nahlašovat škole pozitivní PCR test.

3) Nadále však platí, že dítě či žák s příznaky akutního infekčního onemocnění nepatří do školy.

4) V případě, že žák vykazuje příznaky akutního onemocnění, nemůže jej škola vpustit do výuky. Nadále má škola povinnost žáka oddělit od ostatních, zajistit  nad ním dohled zletilé osoby a uvědomit zákonného zástupce o nutnosti neprodleného vyzvednutí ze školy.

5) V testování by mohla škola pokračovat pouze na striktně dobrovolném základě a s písemným souhlasem zákonných zástupců.

6) Nadále platí mimořádné opatření k povinnému nošení ochranného prostředku k zakrytí úst a nosu.

Od 21. 2. budou moci žáci přicházet do školy v určený čas průběžně, bez omezení. Provoz jídelny je také bez omezení.