Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Důležitá sdělení ZŠ > Informace pro rodiče k provozu školy od 12. 4. 2021

Informace pro rodiče k provozu školy od 12. 4. 2021V pondělí 12. 4. 2021 nastoupí do školy žáci 1. a 2. třídy (budou se vzdělávat prezenčně), 19. 4. 2021 je vystřídají žáci 3., 4. a 5. třídy. V dalších týdnech se rotace bude opakovat.

 

Všechny nás čeká několik změn.

Vstupovat do školy se bude po dobu stavebních úprav na bílé budově starými vraty přímo z náměstí. Může se stát, že budou z důvodu bezpečnosti žáků zamčené, pak je nutné zavolat na jedno z telefonních čísel, která budou na vratech připevněna.

Parkování i průjezd staveništěm bude značně omezen, proto doporučujeme parkovat u obchodu.

Žáci i zaměstnanci se budou testovat při vstupu do školy vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Při testování může svému dítěti rodič pomoci, ale musí respektovat pokyny třídní učitelky, která bude názorně předvádět techniku testování a vše koordinovat.

Na pomoci při testování se budou podílet jak pedagogičtí tak nepedagogičtí pracovníci. Rodiče po testování mohou vyčkat, nebo mohou odejít s tím, že pokud bude jejich dítě pozitivní, budeme je kontaktovat.

Domníváme se, že žáci 3., 4. a 5. třídy jsou již schopni test zvládnout samostatně pod vedením třídní učitelky a ostatních pracovníků školy.

Naším úkolem je omezit vzájemný kontakt mezi třídami, proto vstup do budovy bude i z důvodu testování řízen třídní učitelkou a vychovatelkou ŠD (jako před měsícem).

 

První týden

2. třída odchází v 7,20 hod.

1. třída v 7,25 hod.

 

Druhý týden

3. třída v 7,20 hod.

4. třída v 7,25 hod.

5. třída v 7,30 hod.

 

Je nutné přijít včas a dodržet určené časy odchodu, aby mohlo proběhnout v co nejkratší době společné testování. Pozdní příchod naruší průběh testování i následující výuku.

 

Odchod dětí po vyučování bude probíhat pod dohledem pracovníků školy.

Je nám jasné, že testování, rotace tříd a stavba vyžaduje mnoho omezení a trpělivosti. Chceme vás požádat o pochopení a trpělivost. Nemůžeme předvídat všechny problémy, ale můžeme slíbit, že se je budeme snažit řešit.

 

Nebude to lehké, ale všichni pevně věříme, že všechno společně zvládneme.