Úvod > Základní škola > Důležitá sdělení ZŠ > Vánoční trhy - STONOŽKA

Vánoční trhy - STONOŽKA

Milí rodiče,

po dvouleté odmlce bychom se rádi vrátili k dlouholeté tradici vánočních trhů pro hnutí STONOŽKA, které bývá spojeno s rozsvěcením vánočního stromu v našem městečku. Letos by se toto adventní setkání mělo uskutečnit v pátek 26. listopadu v 17:00, pokud naše plány nepřeruší určitá proticovidová opatření.

Pro vás, kteří jste ještě o této charitativní nadaci tolik neslyšeli, bychom několika větami rádi připomněli její smysl.
Hnutí "Na vlastních nohou" je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku paní Bělou Jensen.
V hnutí pracují dnes tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách. I na Slovensku, v Norsku, Polsku, a v Kanadě zapustilo své kořeny. Děti malují vánoční přání, získávají finanční prostředky organizováním Stonožkových týdnů, pořádají sbírky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku i v jiných zemích světa.
Stonožkové hnutí má své patrony mezi významnými světovými i českými osobnostmi. V jeho činnosti mu velmi pomáhají Generální štáb AČR, Ministerstvo obrany a velitelé a vojáci mírových sborů AČR.
Práce paní Jensen a jejích Stonožkových dětí byla mnohokrát oceněna.

Naše škola pracuje pro hnutí už dlouhých 25 let a za tuto dobu přispěla velkou finanční částkou pro potřebné děti nejen v České republice, ale i v dalších postižených částech světa. Za zmínku stojí např. spolupráce s Fakultní nemocnicí Plzeň, kde se finanční prostředky získané stonožkovými dětmi využívají při léčbě dětí s mozkovou obrnou a Crohnovou chorobou.
Jsme si vědomi, že by naše podpora pro STONOŽKU nebyla nikdy tak velká, nebýt vaší pomoci. Proto bychom vás chtěli i tentokrát poprosit o dobrovolnou spolupráci. Budeme vděčni nejen za rukodělné výrobky, ale třeba i za něco dobrého na zub, co bychom využili k prodeji a zpříjemnění adventní atmosféry.

Závěrem bychom rádi citovali slova paní Běly Jensen :
Vy z vás, kteří jste zdraví, pojďte společně se STONOŽKOU pomoci nemocným a postiženým dětem. Dobro se dobrem oplácí a radost z toho, že mohu někomu pomoci, je neskutečně krásným pocitem. Věřte, že sebemenší počin v této dobročinnosti napomůže k tomu, že těmto dětem bude lépe. A to je náš cíl.

Předem všem, kteří budou ochotni pomoci, moc děkujeme.