Úvod > Základní škola > Důležitá sdělení ZŠ > Žáci pomáhají ukrajinským dětem

18.3.2022
Datum ukončení:
25.3.2022

Žáci 3. třídy se připravují na příchod dvou nových ukrajinských kamarádů.
Společnými silami vyrobili a krásně nazdobili dvě krabice, které naplnili nejen školními pomůckami, ale i malou hračkou pro radost a sladkostí.
Všichni se na spolužáky těší a věřím, že jim pomohou jejich těžkou situaci usnadnit.

Také žáci 1. a 2. třídy se zapojili do projektu na pomoc Ukrajině. Nejprve jsme se v rámci třídnických hodin věnovali situaci na Ukrajině- snažili jsme se dětem přiblížit tento stát, zvyklosti ukrajinských lidí, zeměpisnou polohu, známé sportovce, jídlo a také vzniklý válečný konflikt.

Děti 2. třídy společnými silami vytvořily přehledné nástěnné plakáty a každý samostatně namaloval obrázek se vzkazem a přáním pro ukrajinské děti.

Obě třídy se také účastnily charitativní akce KRABICE OD SRDCE, kde hlavním cílem bylo drobnými dárky, pastelkami, omalovánkami atd. usnadnit pobyt ukrajinským dětem, které se vinou války ocitly v neznámém prostředí pro ně cizí země.

Poslední charitativní akcí byla celotýdenní sbírka hraček pro děti, kteří přichází do centra Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině na letiště Planá u Českých Budějovic. Zapojilo se mnoho žáků z celé školy.