Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > 59. ročník MMO ve Veselí nad Lužnicí

59. ročník MMO ve Veselí nad LužnicíDatum konání:
15.3.2023

59. ročník Městské matematické olympiády ve Veselí nad Lužnicí

Ve středu 15. 3. 2023 se žáci 8. třídy zúčastnili 59. ročníku Městské matematické olympiády „ O cenu akademika Bohumila Bydžovského“ ve Veselí nad Lužnicí.

Soutěži předcházelo školní kolo, z něhož vzešli potenciální účastníci. Velkým přínosem bylo i to, že si žáci v rámci přípravy aktivně zopakovali učivo z předchozích let a vyřešili řadu logických úloh. Finále soutěže se konalo v malém sále Kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí a zúčastnilo se ho celkem 21 žáků z obou veselských škol, z Bechyně, ze Soběslavi a z Dolního Bukovska. V této poměrně velké konkurenci se naši žáci rozhodně neztratili.

Nejlépe se umístila Karolína Ujková na velmi pěkném 5. místě, Martin Bušta a Daniel Kubík obsadili 8. a 9. místo. Žáci obdrželi diplom a drobné dárky. Soutěžícím gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

MMO Veselí n. Luž
MMO Veselí n. Luž
MMO Veselí n. Luž
MMO Veselí n. Luž
MMO Veselí n. Luž