Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Beseda s členem horské služby

Beseda s členem horské služby

5.4.2023

Ve středu, před velikonočními prázdninami, k nám zavítal pan Čestmír Strack z horské služby pro oblast Gruň a Bílá v Beskydech.

Někdo by se mohl udivit, proč v tuto dobu, když je skoro po zimě? Odpověď je zcela jasná a to taková, že pro záchranáře z horské služby sice sezona nekončí, ale ta hlavní ano.

Zájem o tuto besedu byl tak velký, že jsme ji nakonec uspořádali pro všechny ročníky. Pan Strack k nám nezavítal sám, ale vzal si s sebou i nejvěrnější přátele – psa Uziho a paní doktorku z urgentního příjmu. Celou besedou se prolínala první pomoc, chování na horách, jak se obléknout na hory a to nejen v zimě, ale i v létě, představení, co všechno musí zvládnout záchranářský pes.

Velice si ceníme, že nás pan Strack s přáteli navštívil a uvedl nás do tajů této zajímavé práce!

Beseda s horskou službou
IMG-20230405-WA0005.jpg