Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Den otevřených dveří

Den otevřených dveříDatum konání:
13.1.2023
Datum ukončení:
14.1.2023

V pátek a sobotu 13. a 14. ledna 2023 pořádala škol Den otevřených dveří. Zájem ze strany veřejnosti byl velký. Do školy přišlo téměř 70 dospělých a dalších několik desítek dětí. Návštěvníky lákala zejména nová nástavba školy s novou přírodovědnou a výtvarnou učebnou. Většina veřejnosti se poprvé podívala také do tělocvičny, která byla dokončena před pár lety. Návštěvníci měli možnost využít komentované prohlídky, které vedli žáci a učitelé školy, nebo se mohli podívat do prostor školy sami. Všechny učebny, kabinety a další prostory byly pro návštěvníky přístupné.

Na chodbě 2. stupně byli připraveny staré kroniky a fotografie. O staré fotografie byl velký zájem. V nové přírodovědné učebně byli žáci deváté třídy, kteří si pro zájemce připravili několik jednoduchých chemických pokusů. Žákyně Anežka Karbanová si roli průvodkyně nové učebny vzala za své a lidem detailně ukazovala vybavení, pomůcky, sbírku nerostů a hornin a sešity z laboratorních prací. 

Do školy zamířila také skupina místních hasičů, které zajímalo požární zabezpečení budovy.

Děkujeme všem, kteří zajišťovali akci a jsme moc rádi, že občané mají zájem o školu a její rozvoj. Byl to příjemně strávený čas.