Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Druhý stupeň na exkurzi v Českých Budějovicích

Druhý stupeň na exkurzi v Českých BudějovicíchDatum konání:
3.11.2022

Většina žáků druhého stupně absolvovali exkurzi do Českých Budějovic. Na žáky čekalo mnoho aktivit. Pro devátý ročník byla nejdůležitější návštěva výstavy "Vzdělání a řemeslo", na které se mohli více dozvědět o možnostech budoucího vzdělání na střední škole. Osmý ročník absolvoval navštívil každoroční prohlídku Jihočeské záchranné služby včetně prostor tzv. záchytky. Součástí exkurze byla ukázka první pomoci od skutečných záchranářů a prohlídka záchranářských vozů. 

Šestý a sedmý ročník navštívil novou výstavu "Šestý smysl města". Jednalo se o interaktivní výstavu zaměřenou na krajské město České Budějovice. Žáci na několika stanovištích a herních prvcích se mohli zamyslet o důležitosti města a jeho funkcemi a historií. Po výstavě se žáci přesunuli do prostor českobudějovického planetária. Na místě je čekala velmi zajímavá přednáška o hvězdné obloze a Sluneční soustavě. 

Poslední odpolední část dne trávili žáci v planetáriu, kde na ně čekal vzdělávací program se zaměřením na možný život mimo Zemi a každodenní život astronautů na Mezinárodní vesmírné stanici.  

exkurze 3.jpg
exkurze 4.jpg
exkurze 5.jpg
exkurze 6.jpg
exkurze 7.jpg
exkurze 8.jpg
exkurze 9.jpg
exkurze 10.jpg
exkurze 11.jpg