Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Exkurze 8. a 9. třídy - Bechyně

Exkurze 8. a 9. třídy - Bechyně

3.11.2021

Ve středu 3. 11. 2021 vyrazili žáci 8. a 9. třídy na exkurzi do Bechyně. Program měl dvě části. Obě třídy navštívily Střední uměleckouprůmyslovou školu. Nejprve si prošli školu, podívali se do ateliérů, tříd a dílen. Dokonce navštívili i výuku akademického sochaře a vyrobili si placku s vlastním motivem. Na závěr byl pro žáky připraven test šitý na míru prohlídce školy a nechyběla ani sladká odměna za správné odpovědi. Celou exkurzí provázela paní zástupkyně SUPŠ. Všichni žáci, ale i doprovod byli z návštěvy školy nadšeni. Je neuvěřitelné jaká krásná díla dokážou vytvořit už velmi mladí umělci.

Pro žáky 9. třídy exkurze pokračovala komentovanou prohlídkou výstavy ČERNOBÍLÉ: NIC NENÍ A PŘITOM JE. v nově otevřené pobočce Alšovy jihočeské galerie v Bechyni. Na závěr se opět mohli sami umělecky vyjádřit - z papíru vystřihovali své nápady na základě kontrastu těchto dvou barev.

Žáci 8. třídy navštívili místní Hasičské muzeum, které je nestarším hasičským muzeem na území bývalé ČSSR. Starají se o něj místní dobrovolní hasiči a jeden z nich dělal žákům průvodce. Největším zážitkem pro naše "žáčky" byla možnost posadit se do hasičského auta nebo si vyzkoušet helmu či dýchací přístroj.

SUPŠ
tvorba placek