Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Exkurze 8. a 9. třídy - Bechyně

Exkurze 8. a 9. třídy - BechyněDatum konání:
3.11.2021

Ve středu 3. 11. 2021 vyrazili žáci 8. a 9. třídy na exkurzi do Bechyně. Program měl dvě části. Obě třídy navštívily Střední uměleckouprůmyslovou školu. Nejprve si prošli školu, podívali se do ateliérů, tříd a dílen. Dokonce navštívili i výuku akademického sochaře a vyrobili si placku s vlastním motivem. Na závěr byl pro žáky připraven test šitý na míru prohlídce školy a nechyběla ani sladká odměna za správné odpovědi. Celou exkurzí provázela paní zástupkyně SUPŠ. Všichni žáci, ale i doprovod byli z návštěvy školy nadšeni. Je neuvěřitelné jaká krásná díla dokážou vytvořit už velmi mladí umělci.

Pro žáky 9. třídy exkurze pokračovala komentovanou prohlídkou výstavy ČERNOBÍLÉ: NIC NENÍ A PŘITOM JE. v nově otevřené pobočce Alšovy jihočeské galerie v Bechyni. Na závěr se opět mohli sami umělecky vyjádřit - z papíru vystřihovali své nápady na základě kontrastu těchto dvou barev.

Žáci 8. třídy navštívili místní Hasičské muzeum, které je nestarším hasičským muzeem na území bývalé ČSSR. Starají se o něj místní dobrovolní hasiči a jeden z nich dělal žákům průvodce. Největším zážitkem pro naše "žáčky" byla možnost posadit se do hasičského auta nebo si vyzkoušet helmu či dýchací přístroj.

 

SUPŠ
tvorba placek
tvorba placek
galerie
workshop galerie
workshop galerie
hasičské muzeum