Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Fyzika podle modelu E-U-R

Fyzika podle modelu E-U-RDatum konání:
13.2.2023

V pondělí 13. 2. 2023 si osmáci vyzkoušeli zase trochu jinou hodinu fyziky. Přesně řečeno to nebyla jedna hodina, ale rovnou dvě, výuka proběhla v dvouhodinovém bloku. Tématem hodiny byl zvuk a žáci se s ním seznámili pomocí metod Kritického myšlení a Kooperativního učení.

Na začátku společně pomocí psaného rozhovoru dávali dohromady, co už o zvuku znají a pokoušeli se odpovědět na několik otázek z běžného života.

V další části nejprve samostatně a pak v takzvaných expertních skupinách pracovali s texty z učebnice a odpovídali na otázky v pracovním listě. Každá ze tří skupin se zaobírala jiným textem a tedy i jinými informacemi o zvuku. Úkolem skupin bylo připravit vysvětlení pro spolužáky, kteří toto téma nestudovali.

V dalším kroku se žáci po třech rozdělili do bázových skupin, ve kterých si navzájem sdíleli získané informace a vysvětlovali, co se dozvěděli. V těchto skupinách pak také připravovali společný výstup - přehled toho, co by určitě neměli z této hodiny zapomenout. Zápisy budou mít k dispozici jako výukový zdroj.

A na konec zbývalo zhodnotit, jestli už zvládneme úplněji zodpovědět otázky z úvodu hodiny. A také si říct jak se nám pracovalo. Myslím, že žáky hodina bavila a doufám, že si to důležité opravdu zapamatovali. Ráda bych také poděkovala paní Šebešové za pomoc při přípravě hodiny.

fyzika
fyzika
fyzika
fyzika
fyzika
výstupy
výstupy
výstupy