Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Fyzika v ZŠ Ševětín

Fyzika v ZŠ Ševětín

8.6.2022

V rámci inovativního vzdělávání naše škola spolupracuje se Základní školou v Ševětíně.
Ve středu 8. června jsme s žáky 8. třídy vyrazili na Základní školu do Ševětína, kde pro nás připravili zajímavý program na podporu výuky fyziky. Žáci pracovali ve fyzikální učebně s digitální technikou – senzory pohybu s výstupem na tablet. Snímali různé druhy pohybů, tvořili grafy a tabulky a dopočítávali stanovené údaje - rychlost, čas, dráhu. Bylo velmi přínosné, že si mohli naši žáci vyzkoušet, jak lze programově nastavit různá měření se senzory pohybu. Pochopili, jaké jsou možnosti jejich využití.
Závěr projektového dne v ševětínské škole jsme strávili v tělocvičně, kde se nám věnoval pan učitel tělocviku. Zacvičili jsme si s hudbou a došlo i na fotbalový turnaj.

fyzikální laboratoř
tělocvična