Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Poznáváme zvířátka

Poznáváme zvířátka

19.5.2022

Po covidové přestávce na naši školu opět zavítal pan Miroslav Hořák ze záchranné stanice IKAROS z Křemešníku.

Nejprve děti (nejdříve 2. stupeň, další hodinu 1. stupeň a MŠ) seznámil s tím, která zvířátka jsou vhodná k domácímu chovu, kde zvířátka nejlépe nakupovat a jak se o ně správně starat.

Pan Hořák k nám tentokrát přivezl morče Bertíka, chameleony Jirku a Tondu, ježka afrického bělobřichého, krásnou užovku červenou Růženku, výrečka Lojzíka a agamu. O každém zvířátku poutavě povídal, výklad prokládal otázkami a s každým zvířátkem prošel mezi všemi dětmi. Některá zvířátka si mohly děti pohladit, některá mohly dokonce podržet.

Všechny děti, ty velké i ty nejmenší, byly ze zvířátek i z vyprávění pana Hořáka nadšené a těší se na další shledání za rok.

žáci 2. třídy s chameleony
žáci 1. třídy s chameleony