Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Rotační výuka druháků

Rotační výuka druháků

Není běžné, že děti chodí do školy týden a další týden jsou doma u počítače. Děti z druhé třídy k tomuto vyučování přistoupily po svém a také trochu jinak, než je zvykem.

Týden ve škole trávily skupinovou prací na téma Domácí zvířata a jejich mláďata – vyhledávaly nejrůznější informace, počítaly příklady, z výsledků sestavovaly obrázky zvířat, slepovaly čtvrtky, ….. to vše si připravovaly na výuku u kamery.

Doma každé z dětí ze získaných informací vytvářelo svůj lapbook. Během společné práce u počítače jsme si ukazovali, jaké děláme pokroky.

Co to je? Lapbook je interaktivní 3D kniha, kterou si žáci vyrábějí sami. Jedná se o knihu, která vytváří ucelený soubor informací, zajímavostí, obrázků...

Takových knih vzniklo 26. Jsou velmi pěkné a nápadité.