Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Vánoční koledování v bukovském kostele

Vánoční koledování v bukovském kosteleDatum konání:
19.12.2023

"Štěstí, zdraví, pokoj svatý vinšujeme Vám..."

Tato vánoční a novoroční zdravice doslova burácela bukovským kostelem 19. prosince při tradičním koncertu žáků naší školy.

Slovo burácela je opravdu na místě, neboť letos se školní sbor spojil s dětským dechovým orchestrem ZUŠ MUSICALE z Týna nad Vltavou pod vedením pana Josefa Žajdlíka. Ten společně se svou manželkou a dalšími učiteli dojíždějí do naší školy a vyučují hře především na dechové nástroje. Je až neskutečné, že v dnešní době dokážou děti nejenom zaujmout, ale hlavně motivovat a vychovávat ke společnému hraní v orchestru.

Zazněly vánoční melodie různých žánrů- od lidových koled až po současné skladby, při nichž se střídal dechový orchestr s pěveckým sborem naší školy. V závěru se obě tělesa spojila a předvedla čtyři skladby společně. Pro sborové děti to byl velký zážitek, neboť si poprvé mohly vyzkoušet zpívat živě s doprovodem třicetičlenného orchestru. Všichni to zvládli výborně, přestože vzhledem k nedostatku času nebyla možná společná zkouška. Bylo milé sledovat jejich upřené zraky a reakce na pana dirigenta a jeho taktovku. Musím děti ze sboru také pochválit, že se ve velmi krátké době dokázaly naučit náročné texty písní, přestože většina z nich jsou žáky těch nejnižších tříd. Velký dík patří také Martinu Buštovi za doprovod na klávesy.

Věříme, že jsme v předvánočním čase potěšili všechny posluchače, děkujeme dechovému orchestru a manželům Žajdlíkovým a přáli bychom si, abychom se při podobné akci ještě někdy sešli.

 

Sbor
Sbor a paní učitelka Mgr. Maříková
Sbor a pan ředitel Mgr. Hřivnáč
Sbor ZŠ
Sbor ZŠ a ZUŠ Musicale