Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Vánoční rozsvěcení stromečku

Vánoční rozsvěcení stromečkuDatum konání:
1.12.2023

Po roce blíží se Vánoce a s tím spojený i adventní čas.

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu spojené s charitativním prodejem pro Stonožku se letos konal v pátek 1.prosince.  Dobré skutky se konaly celý podvečer. Zásluhu na tom měli všichni ti, co vyráběli, napekli, ale i ti, co přišli a nakupovali.

Výrobky, cukroví, punč, špekáčky i čaj byly připravené a prodej mohl být zahájen už v 16 hodin, aby si příchozí mohli vše prohlédnout a vybrat si ještě za světla. Návštěvníci postupně přicházeli a máme radost, že o nabízené produkty byl velký zájem.

Výsledkem celého snažení byl neuvěřitelný výtěžek téměř 61 tisíc korun! Z této částky poputuje 31 tisíc korun výhradně českým dětem do FN v Plzni, se kterou Stonožka už několik let úspěšně spolupracuje. Podpoříme i nadále děti, které se léčí na Crohnovu chorobu, což je velmi nepříjemné onemocnění. A také dětské psychiatrické oddělení, které má po covidové době mnoho pacientů, kteří potřebují pomoc. Zbytek peněz (29 483 Kč) půjde na finanční podporu všech žáků ZŠ a MŠ.

Prostor u kostela se celý postupně zaplnil a to už se blížila 17. hodina. Na schodech ke kostelu se shromáždily děti z mateřské školy a ze školního pěveckého sboru, aby všechny přítomné potěšily písničkami s adventní náladou. Během představení se rozsvítil vánoční strom.

Celý podvečer se hezky vydařil a jako vždy děkujeme všem, kteří se na něm jakýmkoli způsobem podíleli.

Tak zase za rok...

Stromek
Anděl
Prodej cukroví a svařáku
Prodej špekáčků
Prodej palačinek a perníků
Prodej cukroví a svařáku
Prodej špekáčků
Stromek