Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Dopravní výchova 2022

Dopravní výchova 2022

27.9.2022

V úterý 27. 9. se na naší škole konal již tradiční projektový den Dopravní výchovy a první pomoci. Jelikož nám počasí nepřálo, nemohli jsme vyzkoušet jízdu zručnosti na kole ani koloběžce. Jako náhradu jsme zvolili znalost dopravních značek.

Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií. V první kategorii soutěžili žáci 1. - 2. třídy, kde poznávali deset dopravních značek. Druhá kategorie patřila žákům 3. třídy. Vyzkoušeli si test znalostí dopravních značek na interaktivní tabuli. Třetí kategorie ( 4. - 5. třída) a čtvrtá kategorie ( 6. - 8. třída) již soutěžila v Dopravní soutěži mladých cyklistů, která zahrnovala znalost dopravních značek, vědomosti v oblasti dopravních předpisů a první pomoci. V Dopravní soutěži bylo možné získat maximální počet bodů 40. Celý den žáci prožili s dopravní výchovou a zdravovědou. Žáci 1. - 3. třídy vyplňovali pracovní listy, poznávali dopravní značky, sledovali zajímavá videa a hráli stolní hry s dopravní tématikou. Od čtvrté třídy se seznamovali a následně si vyzkoušeli poskytování první pomoci, sledovali tématická videa, řešili problematiku křižovatek a prokazovali znalosti dopravních předpisů. Žáci deváté třídy se podíleli na organizaci a byli užitečnými pomocníky. Projekt byl zakončen společným, slavnostním vyhlášením výsledků v tělocvičně. Všem zúčastněným děkuji a přeji, aby získané vědomosti a dovednosti využili i ve svém osobním životě.

Výsledky:

1. kategorie - ( 1. - 2. třída) maximální počet bodů 10

1. místo ( 10 bodů)

Petrželová Eliška, Pour Tomáš, Svobodová Lucie ( 1. třída)

Císařová Tereza, Dudlíčková Rozálie, Matějka Jan, Tröstlová Lucie ( 2. třída)

2. místo ( 9 bodů)

Kašpar Jan ( 2. třída)

3. místo ( 8 bodů)

Böhm Alexandr ( 1. třída)

Boubelíková Martina, Konečná Aneta, Martinka Josef, Štantejská Dominika, Štecová Magdaléna Mariana ( 2. třída)

2. kategorie ( 3. třída) maximální počet bodů 10

1. místo Kokeš Tomáš ( 10 bodů)