Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > RideWhell show ( biketrial)

RideWhell show ( biketrial)

26.9.2022

Dne 26. 9. nás navštívil RideWhell team – Honza Šmíd a Lukáš Müler, kteří si pro žáky naší školy připravili poutavou biketrialovou show. Biketrial je poměrně mladý sport, při kterém se musí na speciálně upravených kolech překonávat překážky, aniž by se jezdec dotknul země čímkoli jiným než pneumatikami. Na předem připravené dráze s překážkami předvedl jezdec Lukáš Müler obdivuhodný výkon, který Honza Šmíd poutavě moderoval. Často do svého programu zapojovali děti, které si následně odnášely drobnou odměnu. Nad mnohými disciplínami se nám tajil dech. Největší pochvalu si zaslouží Richard Fejerčák z 9. třídy spolu s Davidem Horou z 8. třídy, kteří se společně s Lukášem podíleli na překonání rekordu ve skoku do výšky. Chlapci skákali dlouhou dobu snožmo, což bylo až neuvěřitelné, po výšce 130 cm, pak využili skoku zvaném nůžky. Konečná míra byla 135 cm, kterou zdolal Richard nůžkami a Lukáš na kole.

besip 1.jpg
besip 2.jpg