Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Adaptační kurz 2022

19.9.2022
Datum ukončení:
20.9.2022

Žáci šesté, sedmé a osmé třídy vyrazili v září za chladného počasí na Vysočinu na adaptační kurz. V centru Beruška u Počátek pod vedením instruktorů zažili mnoho aktivit na zlepšení a prohloubení vzájemných vztahů. První den si žáci vyzkoušeli lanové centrum, týmový kvíz a stezku bojovníka s řadou aktivit v přírodě. Po setmění na žáky čekala bojová hra, která vedla alejí do Počátek. Po náročném uhlídání pokladu se žáci vrátili zpět do tábora.

Druhý den také obsahoval plno kolektivních aktivit. Dopolední program vyplnila týmová detektivní úniková hra. Odpoledne někteří žáci trávili v teple ve společenské místnosti, ve které hráli různé společenské hry. Část žáků si za aprílového počasí stihla zahrát paintball. Celý adaptační kurz probíhal v příjemné atmosféře. Doufáme, že kurz pomůže k lepšímu klima v třídních kolektivech.

Pohled Natálie Kovaříkové:

V pondělí 19. září jsme vyjeli se šestou, sedmou a osmou třídou na adaptační kurz, který se konal na Vysočině blízko města Počátky.

Čekaly nás dva dny různých aktivit. Počasí nám moc nepřálo, často pršelo a foukal vítr.

V kempu nás přivítali milí lidé, kteří nám ihned nabídli tykání. Do poslední chvíle jsme vůbec netušili, co nás čeká. Po příjezdu jsme se všichni sešli ve společenské místnosti, abychom se mohli ohřát u krbu. Rozřadili nás do tří skupin. Dostali jsme za úkol se představit ve skupinkách a říct, co máme rádi a podobně. Poté jsme hráli hry, do kterých se zapojili taky učitelé.

Přestalo pršet, proto jsme se vydali na lanové centrum. Chvilkami to hodně klouzalo, ale i tak to bylo moc super. Nejvíc jsem si při tom užila slaňování na konci a náraz do měkké žíněnky.

Přišel večer a s ním i noční bojovka. Hlavním úkolem bylo přenést ztracenou lebku do kempu, kdy při cestě zpátky nám ji chtěli sebrat vedoucí tábora v převleku zlých duší, mezi kterými byla i paní učitelka Součková. Museli jsme spojit všechny síly a pevně se držet, protože zlé duše se ze všech sil snažily nás roztrhnout, vrážely a strkaly do nás, aby se dostaly dovnitř kruhu, kde byla lebka. Přes všechny boje se nám ji nakonec podařilo dostat do kempu. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít z paní učitelky takový strach… Ale teď už se na sebe zase usmíváme.

V noci nám byla docela zima a někteří nemohli usnout.

Ráno jsme se při snídani ohřáli a řekli si, co budeme dělat. Jelikož měla přijet jiná škola, tak se některé chatky museli vystěhovat. Celé dopoledne jsme v areálu Beruška hráli logickou hru, kdy jsme museli vyřešit vraždu. Většině se podařilo záhadu úspěšně odhalit. Odpoledne konečně přestalo pršet, proto někteří z nás šli hrát paintball a zbytek zůstal v teple a hráli s učiteli deskové hry. K večeru pro nás přijel autobus a vyrazili jsme domů. Výlet se nám líbil, ale vzhledem k nepříjemnému počasí jsme se všichni těšili do tepla.