Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > “Elektrizující hodina fyziky”– online výlet do Temelína

“Elektrizující hodina fyziky”– online výlet do Temelína

15.4.2021

Bývá u nás ve škole zvykem, že každý rok jezdí naši osmáci a deváťáci na exkurzi do Temelína. Již druhý rok nám tuto tradici přerušila nepříznivá epidemiologická situace. Proto jsme uvítali nabídku náhradního virtuálního programu Infocentra JE Temelín – “Elektrizující hodinu fyziky”.

15. 4. 2021 jsme se společně s 8. a 9. třídou připojili k on-line výuce, kterou skvěle vedla paní průvodkyně. Postupně nás provedla všemi sektory jaderné elektrárny a s pomocí různých interaktivních prvků nám vysvětlila základní principy výroby elektrické energie. Vstoupili jsme i do nejstřeženějších prostor a viděli jsme, jak se mění palivové články v jaderném reaktoru, jak se řídí jaderná reakce a jak se ukládají použité články.

Na závěr si žáci zasoutěžili o ceny. V 8. třídě zvítězili Dominik Černý a David Žáček a v 9. třídě Kateřina Ujková. Od společnosti ČEZ dostali jako odměnu plyšáky Watíka a Joulinku a tašku.

cena za soutěž - Watík a Joulinka.jpg