Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Mezinárodní online hodina angličtiny

Mezinárodní online hodina angličtiny

14.1.2021

Dne 14. 1. 2020 se žáci sedmé třídy v rámci online výuky anglického jazyka zúčastnili Pearson and BBC Big Live Lesson. Jde o mezinárodní živou online hodinu, na kterou se připojí žáci z celého světa. Společně s lektorkou pak pracují a mají možnost komunikovat přes chat.

V naší hodině bylo asi 250 žáků například z Indie, Turecka, Srí Lanky nebo Slovenska. Žáci pod vedením lektorky Chloe vybírali důležitou slovní zásobu, odpovídali na otázky, sledovali video a dozvěděli se tak spoustu zajímavostí o svátcích ve světě. Na konci hodiny dostali příležitost pomocí padletu, jakési webové nástěnky, seznámit ostatní se svátkem, který slavíme u nás.

live_lesson.png

Většina žáků se s hodinou jen v angličtině poprala výborně, využili příležitosti poslouchat rodilého mluvčího a pracovali podle pokynů lektorky. Společnost Pearson pořádá také Live Classes, kde se připojují celé třídy společně a dostávají pak možnost mluvit s třídou někde jinde na světě. Až to bude zase možné a budeme zpátky ve škole, tak bychom rádi vyzkoušeli u tuto variantu. Spoustě žáků bylo totiž líto, že si nepopovídali :o)

Pokud vás tento projekt zaujal, podrobnější informace najdete na následujících stránkách: https://www.pearson.com/english/live-classes/lessons.html