Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Exkurze do Třeboně

Exkurze do Třeboně

9.5.2022

V pondělí 9. 5. 2022 se žáci 7. a 8. třídy vydali poznat další ze středních škol v našem okolí. Tentokrát vyrazili na Obchodní akademii, střední odbornou školu a střední odborné učiliště v Třeboni. Škola má dvě budovy, na kterých se vyučuje pestrá paleta studijních i učebních oborů.

Nejprve jsme navštívili pracoviště na ulici Táboritská, kde studují budoucí oděvní návrháři a také experti na cestovní ruch. Studenti a učitelé si pro naše žáky připravili akční a zábavný program, zaměřený na to podstatné z obou odvětví. Naši žáci se nejprve rozdělili do dvou skupin podle tříd. Pak měli možnost si u oděvních návrhářů vyzkoušet svou zručnost a trpělivost při šití tulipánu nebo chobotničkové klíčenky. V rámci cestovního ruchu trénovali své jazykové dovednosti, hráli pexeso, spojovali obrázky s názvy zvířat a vyplňovali kvízy a křížovky. To vše v angličtině a němčině a někteří si vyzkoušeli i španělštinu.

Bohatý program nám nedovolil příliš otálet, takže jsme se rychle přesunuli do druhé budovy, která se nachází v centru Třeboně na ulici Vrchlického. Zde lze studovat obchodní akademii, naučit se pracovat se sklem nebo se připravit na kariéru opraváře motorových vozidel či zemědělských strojů. Žáci se opět rozdělili do dvou skupin, tentokrát ale podle zájmu. Většina chlapců se vydala do opravárenských dílen a děvčata s jedním odvážným vyrazila na prohlídku tzv. vily, budovy, která celá patří umění a sklu. V dílnách viděli hoši nerůznější stroje používané pro výuku. Dozvěděli se také, že během studia je možné získat řidičský a svářečský průkaz. Druhá skupina se podívala do malého muzea s pracemi studentů, do ateliérů a také do brusičské dílny, kde měli někteří možnost vyzkoušet si vybrousit hvězdičku.

Posledním bodem programu pak byla návštěva Domu přírody na třeboňském zámku. Jedná se o informační centrum pro CHKO Třeboňsko, kde jsme se stručně seznámili s historií oblasti a také se zajímavými a významnými živočichy, kteří zde žijí.

Den byl velmi pestrý a věřím, že každý si v nabitém programu našel něco, co ho zaujalo.

hotové tulipány
němčina