Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Úspěšný DIGIden

Úspěšný DIGIden

11.5.2022

Na středu 11. 5. 2022 byla naplánována akce pod záštitou Jihočeské hospodářské komory soutěž žáků základních (a odpoledne také středních) škol v digitálních dovednostech. Jednalo se zejména o základy programování, ovládání robotů, 3D tisk a úpravu digitálních fotografií.

Žáci reprezentovali naši školu v tříčlenných družstvech. Každé družstvo mělo svou disciplínu, na kterou se předem připravilo, a v které změřilo síly s týmy z ostatních škol. Ne všichni mohli soutěžit, takže alespoň fandili, okukovali, radili a vyzkoušeli si ovládání robůtků a programování mikropočítačů, které připravil budějovický RPishop.

Šesťáci upravovali nepovedené digitální fotografie a vyplňovali kvíz. Největší zájem projevili osmáci, takže jeden tým upravoval prográmek pro želvu tak, aby místo čtverečků kreslila osmiúhelníky a další učil robota CodeyRockey poznávat barvy.

Deváťáci Martin Krampl, Dominik Černý a Tomáš Štecher se odvážně vrhli do únikové místnosti zaměřené na kybernetickou bezpečnost. Zvládli ji vyřešit v druhém nejrychlejším čase a vybojovali pro naši školu 2. místo v této kategorii.

Sedmáci Honza Bořuta, Pavel Němec a Kuba Špatný programovali mikropočítač Micro:BIT, aby odhalili nepřátelské vysílání. Heslo odchytili a vyluštili v nejrychlejším čase a nepotřebovali žádnou nápovědu. Takže suverénně VYHRÁLI!!! Nejen, že byli odměněni oni, ale získali pro naši školu poukaz na jednodenní workshop s roboty. Jejich výkon byl opravdu úžasný, je vidět, že se pečlivě připravili.

Všem reprezentantům i fanouškům děkuji a doufám, že o Den s technikou, kterého se zúčastníme 22. 6. 2022, bude mezi žáky ještě větší zájem.

Pokud vás zajímá více můžete se podívat na krátkou reportáž České televize nebo reportáž Jihočeské televize.

Případně si přečíst oficiální tiskové zprávy na webu Jihočeské hospodářské komory.

roboti
osmáci