Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Matematická soutěž MaSo

Matematická soutěž MaSoDatum konání:
10.5.2023

Ve středu 10. 5. 2023 proběhlo jarní kolo matematické soutěže MaSo, kterou organizují přátelé a studenti Matematicko – fyzikální fakulty UK. Soutěžilo se současně v Praze, Brně, České Lípě, Litoměřicích, Opavě, Plzni, Písku a v Českých Budějovicích. Zapojilo se 314 týmů z celé republiky.

MaSo je týmová matematická soutěž pro žáky 6. až 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií. Nejde zde jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Bylo zapotřebí prokličkovat bludištěm plným zlých duchů, vysát co nejvíce předmětů a získat tak žádané body. Umístění nezáleží tedy jen na počtu spočítaných úloh, ale také na strategii ve hře a na vzájemné spolupráci.

Za naši školu soutěžil na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích jeden tým, který tvořili žáci 8. ročníku – Karolína Ujková, Martin Bušta, Daniel Kubík a Pavel Kubík. Náš tým se sice neumístil na stupínku vítězů, ale soutěž se jim líbila a získali cenné zkušenosti.

Podrobnosti i umístění lze najít na webu: https://maso.mff.cuni.cz/2023_jaro/

 

Děkujeme soutěžícím za reprezentaci školy a přejeme hodně nadšení a zdaru v dalších matematických soutěžích.

Matematická soutěž MaSo
Matematická soutěž MaSo