Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Úspěšná reprezentace na DIGIdnu

Úspěšná reprezentace na DIGIdnuDatum konání:
18.4.2023

V úterý 18.4.  proběhla akce pod záštitou Jihočeské hospodářské komory soutěž žáků základních škol v digitálních dovednostech. Jednalo se zejména o základy programování, ovládání robotů, 3D tisk a úpravu digitálních fotografií. Škola se účastnila akce podruhé. 

Žáci reprezentovali naši školu většinou ve tříčlenných družstvech. Každé družstvo mělo svou disciplínu, na kterou se předem připravilo, a v které změřilo síly s týmy z ostatních škol. Družstva postupně absolvovala své stanoviště. Ostatní, kteří mohli využít doprovodný program, ve kterém si mohli vyzkoušet ovládání robotů, pracovat s 3D tiskárnou, vyfotit se u panelu Minecraftu nebo povzbuzovat ostatní. Součástí doprovodného programu byli také propagační materiály, které si žáci mohli vzít. 

Výsledky naší školy byli v jednotlivých kategoriích výborné. 

V kategorii programování robota Codey Rockey, ve které nás reprezentoval František Hanzlíček, Anežka Karbanová a Karolína Nývltová, se umístili na krásném druhém místě

V kategorii programování Micro:bit jsme dosáhli na místo první. Naprogramovat robotickou tabulku zvládl nejlépe a nejrychleji Jan Bořuta a Dominik Mašek.

Slavili jsme také v kategorii kyberbezpečnosti, ve které jsme byli třetí. Chlapci zvládli vyřešit připravenou únikovou hru na téma kyberbezpečnosti. V týmu byl Kryštof Kubal, Richard Fejerčák a Prokop Přibyl. 

Velký úspěch zaznamenala Nela Daňková, která vyhrála kreativní soutěž o nejlepší komiks na téma kyberbezpečnosti. Její komiks s želvou se velmi líbil a Nela vyhrála rovnou dvakrát. Komiks si získal odbornou porotu a také přítomné účastníky DIGIdne. 

Na závěr jsme byli vyhlášeni jako jedna z úspěšných škol a získali jsme poukaz dvě hodiny workshopu s roboty Codey Rockey. 

Všem reprezentantům děkuji za úspěšný den.

 

DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
DIGIden
náš tým