Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Studijní pobyt učitelek ZŠ na Maltě

Studijní pobyt učitelek ZŠ na Maltě

4.7.2022
Datum ukončení:
15.7.2022

V termínu od 4. 7. do 15. 7. 2022 se v rámci programu Erasmus + zúčastnilo šest členek našeho pedagogického sboru kurzů dalšího vzdělávání učitelů na Maltě. Kurzy byly zaměřeny na anglický jazyk, na praktické využití ICT ve výuce a na užití umění a kultury jako prostředku k motivaci studentů pro výuku angličtiny.

Studovaly jsme v jazykové škole LINK School of Languages. Po příjezdu byly mé kolegyně rozděleny do jazykových kurzů podle úrovně angličtiny. Vzhledem k tomu, že pracuji jako učitelka AJ, byla jsem zařazena do kurzu dalšího rozvoje učitelů.

Během pobytu jsme také poznávaly místní prostředí, navštívily jsme hlavní město Valettu, původní hlavní město M’dinu a ostrovy Gozo a Comino. Všude jsme se setkávaly s tradiční architekturou, která je fascinující zejména u kostelů, kterých má prý Malta 365 - na každý den v roce jeden. Zvenku jsou velmi prosté, uvnitř překrásně zdobené. Zaujaly mě barevné dveře domů zdobené klepadly různých tvarů. Nahlédnutím do maltské kultury bylo také setkání s tradiční festou, oslavou svatého patrona jednotlivých měst. Přestože průvodu a oslav jsme se přímo nezúčastnily, vyzdobené ulice a množství dřevěných soch svatých podél hlavních tříd jsme si se zájmem prohlédly. Angličtinu jsme používaly i mimo školu a porozumění rodilým mluvčím s různými dialekty bylo velkou výzvou. Také seznámení s maltštinou bylo velmi zajímavé, netušila jsem jak je tento jazyk unikátní a i sama koncepce bilingvního národa mi připadá fascinující.

Studijní pobyt na Maltě považujeme za velmi přínosný pro náš učitelský sbor. Posunuly jsme svou znalost angličtiny na vyšší úroveň a vyzkoušely jsme si nové metody, které určitě zapojíme do svých vyučovacích hodin. Ve svém kurzu jsem se seznámila také s novými elektronickými zdroji. Jako neméně důležité vnímám sdílení zkušeností, metod a názorů s ostatními účastníky kurzů a s lektory jazykové školy.

ve škole
Valetta