Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Trh pro Stonožku

Trh pro Stonožku

Rok zase utek a hlavní téma je opět dobrej skutek...“

Dny se zkrátily, listí ze stromů opadalo a my jsme se zachumlali do šál a čepic. To vše je neklamným znamením, že adventní čas je za dveřmi.

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu spojené s charitativním prodejem pro Stonožku se nesl v pátek 25.listopadu v duchu těchto slov z písničky od Marka Ztraceného, kterou jsme si v podání dětí mezi dalšími také poslechli. Dobré skutky se konaly celý podvečer. Zásluhu na tom měli všichni ti, co vyráběli, napekli, ale i ti, co přišli a nakupovali.

Výrobky, cukroví, punč i čaj byly připravené a prodej mohl být zahájen už v 16 hodin, aby si příchozí mohli vše prohlédnout a vybrat si ještě za světla. Návštěvníci postupně přicházeli a máme radost, že o nabízené produkty byl velký zájem.

Výsledkem celého snažení byl neuvěřitelný výtěžek téměř 43 tisíc korun! Tentokrát peníze poputují výhradně českým dětem do FN v Plzni, se kterou Stonožka už několik let úspěšně spolupracuje. Podpoříme i nadále děti, které se léčí na Crohnovu chorobu, což je velmi nepříjemné onemocnění. A také dětské psychiatrické oddělení, které má po covidové době mnoho pacientů, kteří potřebují pomoc.

Prostor u kostela se celý postupně zaplnil a to už se blížila 17. hodina. Na schodech ke kostelu se shromáždily děti ze školního pěveckého sboru, aby všechny přítomné potěšily písničkami s adventní náladou. Během představení se rozsvítil vánoční strom.

Celý podvečer se hezky vydařil a jako vždy děkujeme všem, kteří se na něm jakýmkoli způsobem podíleli.

Tak zase za rok...

výrobky k prodeji