Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > “Virtuálně v elektrárně” se skupinou ČEZ

“Virtuálně v elektrárně” se skupinou ČEZ

4.3.2024

Letos v březnu jsme opět využili nabídku virtuálních programů, které pořádá Skupina ČEZ. K živému vysílání ze speciálního interaktivního studia se tentokrát připojila 8. a 9. třída.
9. třída se účastnila programu Distribuce elektřiny a 8. třída absolvovala program Obnovitelné zdroje energie. Celým programem nás provázeli dva moderátoři, kteří propojili videa a animace s výkladem, kladli žákům kontrolní dotazy a demonstrovali principy jednotlivých druhů elektráren a přenosové soustavy na funkčních modelech. Kromě připraveného programu nás čekalo i další spojení se zaměstnanci elektráren v terénu. Žáci 8. třídy si prohlédli vodní, větrné a solární elektrárny a získali představu, jak fungují. Deváťáci se dozvěděli hodně informací o přenosové a distribuční soustavě. Prošli kompletní cestu elektrické energie z elektrárny až do našich domovů.

Na závěr proběhla soutěž, ve které si nejlépe vedl v 8. třídě Stanislav Klika a v 9. třídě Pavel Kubík, kteří dostali od společnosti ČEZ odměnu.

Nejlepší žáci 8. a 9. třídy