Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Přírodopis na ZŠ Ševětín

Přírodopis na ZŠ Ševětín

18.3.2024

Naše základní škola spolupracuje se ZŠ Ševětín v projektu, který je zaměřen na efektivní využití moderní techniky ve výuce. V rámci této spolupráce proběhl 18. 3. na ZŠ v Ševětíně projektový den přírodopisu, kterého se účastnili žáci 6. ročníku.

V úvodu získali žáci informace potřebné pro práci v laboratoři a vyzkoušeli si práci s pomůckami pro odměřování objemu (odměrné válce, automatické pipety).  Dále pracovali ve skupinách a měli za úkol určit pH vytvořených roztoků. Jako přírodní indikátor využívali fialový extrakt z červeného zelí, postupně do připravených zkumavek s extraktem pipetou přidávali různé kapaliny (citronovou šťávu, pivo, ocet a další) a pozorovali změnu barvy. Podle barevné škály poté určili hodnotu pH a rozhodli o tom, zda látka je kyselá či zásaditá.

Tento způsob výuky byl pro naše žáky příjemným zpestřením, při kterém si žáci mohli vyzkoušet práci s moderními laboratorními pomůckami.

6. třída na ZŠ Ševětín