Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy - fotogalerie > Týden matematických soutěží

Týden matematických soutěžíDatum konání:
18.3.2024
Datum ukončení:
22.3.2024

V týdnu od 18. do 22. března se žáci naší školy zúčastnili několika matematických soutěží.

V úterý 19. 3. vyrazily dva dívčí týmy složené z žákyň šesté, sedmé a osmé třídy poměřit síly s žáky ZŠ Malá strana z Týna nad Vltavou a zejména s hostiteli z Gymnázia Týn nad Vltavou. Soutěž byla zaměřena na logické uvažování a velmi důležitá byla také rychlost a týmová spolupráce. Oba týmy ve složení Klára Zedková (VIII.), Barbora Buštová (VII.), Martina Dudlíčková (VI.) a Natálie Křížová (VII.), Kristýna Vomáčková (VI.), Tea Maroušková (VI.) daly do svého výkonu vše, ale bohužel každý z nich v jedné otázce chyboval, a tak v celkovém pořadí skončily až v polovině startovního pole, za všemi bezchybnými soupeři. Přesto chci všem účastnicím poděkovat, že překonaly ostych a lenost a vyrazily do boje. Odměnou jim pak byla alespoň prohlídka fyzikální učebny.

Ve středu 20. 3. se ve Veselí nad Lužnicí konal jubilejní 60. ročník Městské matematické olympiády akademika Bydžovského. Tato soutěž je určena žákům osmých tříd a úlohy do ní dodávají vždy všechny zúčastněné školy, takže dost přesně odpovídají dovednostem, které by žáci v tomto věku měli mít. Letos nás reprezentovali Jakub Farka, Simona Primová a Klára Zedková. Všichni si z Veselí odvezli nové zkušenosti, účastnický list a drobné ceny. I jim patří můj dík za reprezentaci.

V pátek 22. 3. se žáci naší školy zúčastnili dokonce dvou soutěží. Jednak proběhlo školní kolo již tradiční soutěže Matematický Klokan. Letos se jí zúčastnili jen žáci druhé až šesté třídy. V šesté třídě, v kategorii Benjamín se vítězkou stala Kristýna Vomáčková, blahopřeji!

V pátek se také konalo národní kolo sotěže European Money Quiz, které jsme se letos zúčastnili poprvé. Soutež probíhá online, formou soutěžních kvízů - Kahootů. Je určena žákům od 13 do 15 let, tedy přibližně sedmákům, osmákům a deváťákům. Na začátku března proběhlo v každé z tříd školní kolo, z kterého vzešly třídní týmy - dvojice, které pak společně reprezentovaly naši školu a své třídy v páteční soutěži. Otázky rozhodně nebyly lehké, týkaly se matematiky, finanční gramotnosti i kybernetické bezpečnosti a soutěžilo cca 360 týmů. I tady hodně záleželo na rychlosti, čím dříve tým správně odpověděl, tím více bodů získal. Nejlépe se z našich týmů umístili osmáci Stanislav Klika a Eliška Nečasová na 32. místě, to sice nestačilo na postup do mezinárodního kola do Bruselu, ale i tak je to skvělé umístění, gratuluji!!!

Deváťáci Pavel Kubík a Dalibor Hanzlík a sedmáci Dan Svoboda a Štěpán Landa sice tolik nezabodovali, ale všem třem týmum moc děkuji za jejich práci, snahu a volný čas, který věnovali přípravě na soutěž.

Soutěžící v Týně nad Vltavou
Soutěžící MMO ve Veselí nad Lužnicí
MMO Veselí nad Lužnicí
MMO Veselí nad Lužnicí
MMO Veselí nad Lužnicí